Sunday, April 14, 2024

VIDEO/ Granit Xhaka shënon gol të çmendur, Leverkusen kampion për herë të parë

Leverkusen ka arritur të mposhtë Werder Bremen me rezultatin 5-0 dhe kështu automatikisht ka arritur të fitojë edhe titullin kampion të BundesligaAutorët e golave ishin Boniface, Xhaka dhe Writz tre herë. https://twitter.com/totalcristiano/status/1779552891793006714?t=ljPpoLTiMZHpoxDeHsIoZQ&s=19

Granit Xhaka mund të shkruaj histori këtë fundjavë me Leverkusenin

Menjëherë  pas fishkëllimës së fundit, lojtarët dhe tifozët e Bayer Leverkusenit e kthyen mendjen te fundjava që mund të jetë historike. Tifozët nisën thirrjet për kampionët e rinj të Gjermanisë.  Në ndeshjen e së...

Rrezik për futbollistin shqiptar, Ferrari i merr flakë teksa ishte në makinë me vjehrrin

Mbrojtësi i Lazios dhe Shqipërisë, Elseid Hysaj së bashku me vjehrrin e tij ishte protagonist i një episodi të pakëndshëm ku rrezikoi jetën, pasi vetura e tij papritmas mori flakë dhe u dogj e tëra.

Serie A me pesë vende në Ligën e Kampionëve, kjo është renditja e ligave...

Italia ende kryeson renditjen e UEFA-s për koeficientin e klubeve pas ndeshjeve të fundit evropiane dhe është afër fitimit të një vendi shtesë në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Serie A ka...

Gjykata merr këtë vendim për dënimin e Neymarit me 3 milionë euro

Një gjykatë braziliane ka pezulluar gjobën prej rreth tre milionë dollarësh të vendosur ndaj Neymarit për ndërtimin pa leje të një liqeni artificial në pronën e tij, në Rio de Janeiro. Vendimi, raporton AFP,...

Van Dijk me një mesazh për fansat e Liverpoolit pas debaklit kundër Atalantas

Kapiteni i Liverpoolit, Virgil Van Dijk i ka kërkuar falje tifozëve të ekipit të tij pas humbjes së thellë të pësuar në shtëpi nga Atalanta në kuadër të ndeshjes çerekfinale të Ligës së Evropës.

Pronari i ri i Manchester United zgjedh këtë trajner për sezonin e ardhshëm

Erik ten Hag nuk do të jetë në krye të Manchester United sezonin e ardhshëm. Presidenca është e pakënaqur me punën e teknikut holandez dhe ka nisur nga puna për gjetjen e pasuesit të tij dhe sipas...

Vlerësimi për Edon Zhegrovën në humbjen kundër Aston Villas në Conference League

Skuadra e Aston Villas shënoi fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Lille me rezultatin 2:1 në UEFA Conference League. Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova luajti vetëm 60 minuta në “Villa Park”,...

Ndeshja e vështirë për Edon Zhegrovën sonte në Angli

Ndeshje çerekfinale të enjten do të ketë edhe në Ligën e Konferencës. Aston Villa e pret Lillen e Edon Zhegrovës në njërën prej ndeshjeve kryesore. Villa udhëhiqet nga Unai Emery, i cili njihet shumë...

Ancelotti vendos të bëjë ndryshime në formacion për ndeshjen e kthimit kundër Cityt

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancellotti ka ndarë mendjen tashmë për ndeshjen kthyese çerekfinale ndaj Manchester Cityt dhe nuk pritet të bëjë ndryshime taktike. Sipas mediumit Relevo dhe disa burimeve të tjera të besueshme rreth Real...