Monday, March 20, 2023

Ronaldo të martën rikthehet në stërvitje

Cristiano Ronaldo do të rikthehet të martën në qendrën stërvitore në “Continassa”, pasi kaloi disa javë në Madeira të Portugalisë. Paraprakisht, seancat stërvitore individuale janë zhvilluar në qendrën e Juventusit. Ndërsa...

Bundesliga rikthehet pa shikues e pa befasi

Kanë përfunduar ndeshjet e para pas rifillimit të kampionatit gjerman. Dortmundi e ka fituar ndeshjen derbi me Schalken, me rezultat të thellë 4:0. Haaland ishte i pari që shënoi pas rikthimit...

Villarreali dhe Getafe mohojnë kurdisjet

Skuadrat spanjolle Villarreal dhe Getafe kanë mohuar të kenë bërë diçka në kundërshtim me ligjin. Kjo pasi media të shumta spanjolle kanë raportuar se policia po heton për një kurdisje të mundshme në barazimin...

Barça me iniciativë unike për fansat

Barcelona, ​​në bashkëpunim me prodhuesin e makinave CUPRA, kanë filluar një iniciativë për të ndihmuar tifozët në ndeshjet që do të zhvillohen pas dyerve të mbyllura. Asnjë tifoz nuk do të lejohet brenda stadiumit...

Galatasaray ndërpret stërvitjet për gjashtë ditë

Galatasaray ka njoftuar të premten se një anëtar i stafit është testuar pozitiv për koronavirus. Lojtarët, trajneri Fatih Terim, ndihmësit e tij dhe pjesëtarët tjerë të stafit janë testuar të enjten.

FSHF tregon si mund të bëhen 5 ndërrimet

Federata Shqiptare e Futbollit e ka konfirmuar ndryshimin e Rregullores së lojës për pjesën e mbetur të sezonit.  Në një njoftim në faqen zyrtare, FSHF tregon rregullat se si mund të kryhen ndërrimet.

Tare e quan katastrofik anulimin e kampionatit

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka thënë se do të ishte një katastrofë e vertetë nëse nuk rifillon kampionati. "Futbolli i siguron një jetesë plot 370,000 njerëzve në Itali dhe në qoftë se...

Futbollisti turk vret djalin e tij 5-vjeçar

Futbollisti i Bursa Yildirim Spor, Cevher Toktas e ka pranuar se e ka vrarë djalin e tij 5-vjeçar. Ai ishte shtruar me urgjencë në spital prej dy javësh me temperaturë të lartë dhe simptoma...

Të gjithë e qeshnin për pamjen, flet për herë të parë futbollisti

Është dita e ndeshjes dhe i riu Luke Chadwick zbret nga autobusi i ekipit. Ai kalon turmat dhe shkon drejt dhomës së veshjes kur një grup njerëzish e ndjekin atë.   Ata...

Trajneri që sa nuk e ‘vrau’ lojtarin e tij

Ally McCoist ka zbuluar se dikur e kishte nervozuar ish-trajnerin e Rangers dhe legjendën e Liverpool-it Graeme Souness aq shumë sa u mendua që skocezi do ta vriste atë. Ally thjesht nuk mund ta...