Sunday, June 4, 2023

Chiellini ka folur për largimin e Bonuccit te Milani

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për herë të parë për largimin e Leonardo Bonuccit në vitin 2017. Bonucci ishte larguar nga Torino dhe kishte shkuar në Milan, ku ishte bërë edhe kapiten i...

Klopp e do futbollistin që është produkt i Barçës

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, dëshiron ta freskojë ekipin e tij. Sipas mediave angleze, Klopp synon ta transferojë futbollistin e Wolves, Adama Traore. Wolves dëshirojnë 60 milionë euro për të lëshuar yllin e...

Kaizeri sfidon koronavisurin

Bundesliga sot ka zhvilluar gjiron e dytë në kohën e koronavirusit, Edhe gjiroja e 27-të, u zhvillua nën masa të jashtëzakonshme të sigurisë. Shumë pak njerëz lejohen të futen në...

Werderi fiton, Rashica pa gol

Werder Bremeni ka fituar ndaj Freiburgut në udhëtim. Bremeni shënoi fitore shumë të rëndësishme në luftën për mbijetesë. Milot Rashica luajti për 82 minuta dhe nuk pati ndonjë rast për të...

Werderi shënon, në epërsi ndaj Freiburg (VIDEO)

Werder Bremen ka shënuar në minutën e 19-të në udhëtim te Freiburgu. Golin e ka shënuar Bittencourt. https://streamja.com/y3aJZ

Aguero Messit: Pse më telefonove kaq herët?

Sergio Aguero e ka telefonuar një nga miqtë e tij të mirë ndërsa ishte live në Twitch - që nuk ishte askush tjetër veçse fituesi i gjashtë Topave të Artë, Lionel Messi. Aguero ka qenë...

Bayerni e humbi mundësinë për të blerë Coutinhon

I pari i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka zbuluar se si ‘e kanë lëshuar nga dora’ brazilianin Philipe Coutinho. Rummenigge ka treguar se kampionët e Gjermanisë, nuk e kanë shfrytëzuar opsionin e blerjes së futbollistit të...

Vidal i lumur te Barça

Kiliani Arturo Vidal, nuk dëshiron të largohet nga Barcelona këtë verë. Mesfushori është një nga emrat e listës së futbollistë të përmendur nga drejtuesit e Barcelonës, që duhet të largohen, raporton Mundo Deportivo.

Mauricio Pochettino e dëshiron Anglinë

Mauricio Puchettino u shkarkua nga një skuadër angleze, saktësisht nga Tottenham Hotspur. Por ai dëshiron përsëri të drejtojë një skuadër angleze. Megjithatë ai e ka lënë të hapur mundësinë që të pranojë...

Milot Rachica luan për herë të parë si baba

Ylli i Kosovës Milot Rashica do të luajë sot për herë të parë si baba. Ndeshja e dytë në Bundesligë pas rikthimit, e përballë Rashicën dhe klubin e tij me Freiburg. Një...