Friday, September 22, 2023

Mësoni se kur përfundon ky sezon i Serie A dhe kur fillon tjetri

Me kthimin e futbollit në Gjermani, edhe shtetet tjera janë duke tentuar të bëjnë një gjë të tillë. Fillimisht duke lejuar stërvitjet e klubeve, për të vazhduar më vonë me vazhdimin e ndeshjeve.

E mbani mend Louis Sahan? Tani merret me diçka tjetër

Louis Saha ka qenë ndër futbollistët më të mirë në Evropë sa ishte aktiv në futboll. Por pas pensionimit, ai ka vendosur të merret me biznis. Ish-ylli i Manchester United, Fulham,...

Messi e Guardiola për pak sa nuk shkuan te Getafe

Presidenti i Getafes, Angel Torres, ka treguar se klubi ishte afër nënshkrimit të superyllit të Barcelonës Lionel Messi në formë huazimi. Gnithashtu Getafe kishte një marrëveshje verbale për të emëruar Pep Guardiolan si trajner

Neuer e zgjat kontratën me Bayernin

Bayern Munchen ka arritur marrëveshje me Manuel Neuer për zgjatjen e kontratës.  Njëri nga portierët më të mirë në futboll do të jetë bavarez deri në vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar...

Fjala “remontada” hyn në fjalorin francez për vitin 2021

Le Point raporton se versioni i vitit 2021 i fjalorit më të madh dhe më të famshëm francez, Larousse, do të përfshijë edhe fjalën "Remontada", me përkufizimin e mëposhtëm. REMONTADA (në spanjisht "ngjitje") -...

Kapiteni i Milanos ende pa ofertë për rinovim kontrate

Milano e ka lënë kapitenin Alessio Romagnoli në pritje për një kontratë të re.  Sipas mediave italiane, drejtuesit e klubit kanë caktuar prioritete të tjera para rinovimit të kontratës së kapitenit të tyre.

Sanchez ka treguar përse nuk i pëlqen Mourinho

Alexis Sanchez u transferuar në vitin 2018 te Manchester United nga Arsenali. Mossuksesin e tij te United, ai e ka lidhur me raportet me ish-trajnerin Jose Mourinho dhe ka treguar arsyet se përse nuk i pëlqen...

Juventusi refuzon ofertën e Barcelonës për De Ligtin

Juventusi e ka refuzuar ofertën e Barcelonës prej 73.5 milionë euro për qendërmbrojtësin holandez Matthijs de Ligt. Barcelona kishte tentuar ta transferonte De Ligtin qysh verën e vitit të kaluar. Por...

Di Vaio ‘tallet’ me Ibrahimoviçin

Marco Di Vaio, kreu i vëzhguesve të Bolonjës, e ka hedhur poshtë mundësinë që ta shohim Ibrahimoviçin me fanellën e kësaj skuadre në sezonin e ardhshëm. "Ibra? Unë nuk e kam parë shumë në formë...

Reali, Bayerni e Interi organizojnë Kupën Evropiane të Solidaritetit

Real Madrid, Bayern Munich dhe Inter po planifikojnë organizimin e "Kupës Evropiane të Solidaritetit". E këtë pritet ta bëjnë kur është e sigurt që tifozët mund të kthehen në stadiume. Të...