Friday, December 9, 2022

Shaqiri provokohet nga gazetarët serbë, jep përgjegjie epike për festimin e golit

Xherdan Shaqiri edhe një herë është përgjigjur në përpjekjet për provokim të gazetarëve serbë. Pas ndeshjes ndaj Portugalisë, ylli shqiptar i Zvicrës ka dhënë intervista të shumta. Dhe në zonën miks është ndalur edhe nga gazetarët serbë....

Shaqiri flet pas humbjes: Jemi të zhgënjyer, u kërkoj falje tifozëve

Portugalia ka shkatërruar Zvicrën mbrëmjen e djeshme me rezultatin 6-1, ndeshje e vlefshme për të marrë një biletë për në çerekfinale. Ky ka qenë edhe rrugëtimi i fundit edhe për tre lojtarët me origjinë...

Formacionet zyrtare Zvicër – Portugali, Shaqiri në fushë, Ronaldo në bankë

Portugalia dhe Zvicra do të përballen në 1/8 e finales me ndeshjen e cila starton në 20:00. Fernando Santos ka lënë në stol Cristiano Ronaldon, ndërsa Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri e nisin...

PAPA Spanja, Maroku eliminon iberikët në penallti

Maroku ka befasuar Spanjën duke e eliminuar me penallti. Për fat të keq për Iberikët gabuan të 3 lojtarët nga pika e bardhë, Sarabia, Soler, Busquets. Ndërkohë, për Marokun gaboi vetëm,...

Taulant Xhaka përfshihet në debatin me analisten që kritikoi gjestin e Granitit ndaj Serbisë

Vëllai i Granit Xhakës, Taulant Xhaka ka reaguar ndaj analistes Zana Avdiu, pasi ajo e quajti të turpshëm veprimin e Xhakës në ndeshjen mes Zvicrës dhe Serbisë. Përmes një postimi në Instagram, Taulanti ka...

PAMJE/ Ndërtimi i stadiumit në Katar në “vetëm” 65 sekonda

Pas pritjes së shtatë ndeshjeve të Kupës së Botës, Stadiumi 974 do të çmontohet pasi është ndërtuar me kontejnerë. Në një video që qarkullon në rrjetet sociale, shohim në 65 sekonda ndërtimin e stadiumit...

Van Dijk flet për duelin kundër Messit: Edhe pse është më i mirë, ai...

Kapiteni i Holandës, Virgil van Dijk ka thënë se është plotësisht gati për duelin me Lionel Messin. Megjithatë, mbrojtësi është treguar i kujdesshëm kur është pyetur për kërcënimin që paraqet Messi për portën e Holandës në ndeshjen...

Granit Xhaka flet para sfidës me Portugalinë: Ndaj Serbisë ishte fitore e merituar, ...

Granit Xhaka, emri në krye të titujve mediatikë kudo nëpër botë, është lideri kryesor i kësaj kombëtareje, por edhe Arsenalit. Xhaka ra përsëri në qendër të vëmendjes në ndeshjen ndaj Serbisë, ku lojtari shqiptar...

Gazetari austriak turpërohet me deklaratën për Shaqirin dhe Xhakën, thotë se luajtën kundër shtetit...

Vazhdon të jetë shumë aktuale ndeshja e Zvicrës me Serbinë, përkatësisht paraqitja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Mediat serbe të hënën kanë publikuar një deklaratë qesharake të një gazetari të televizionit austriak, ORF, para ndeshjes së...

Këngëtarja serbe: Xherdan Shaqiri më ka dërguar foto nga dhoma e zhveshjes

Maja Nikolic është një këngëtare serbe, adhuruese e madhe e futbollit, e cila i ka ndjekur me shumë kujdes ndeshjet e kombëtares në Botërorin e Katarit. Ajo gjatë një emisioni ka komentuar edhe gjestin...