Friday, December 9, 2022

Trajneri i Zvicrës zbulon planin për ta ndalur Ronaldon

Pasi e eliminuan Serbinë, Zvicra tani ka një tjetër objektiv të madh, ta eliminojë edhe Portugalinë dhe të kalojë në çerekfinale të Kupës së Botës. Ndryshe nga loja kundër Serbisë, kur Yakin dukej i...

Xhaka dhe Shaqiri kthehen në aksion pas ndeshjes ndaj Serbisë, Spanja synon fitore ndaj...

Sot do të luhen dy ndeshjet e radhes të 1/16 të Kupës së Botës, të cilat do të njohin dy çerekfinalistët e fundit. Në orën 16:00, Maroku do të përballet ndaj Spanjës së Luis...

Brazil i jashtëzakonshëm, siguron çerekfinalen me fitore bindëse kundër Koresë së Jugut

Brazili ka shkaterruar 4-1 Koresë e Jugut duke siguruar kaliminin në çerekfinale teksa tani Seleçao do të përballet me Kroacinë. Sa i përket golave, Vinicius JR gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 7′,...

Livakovic hero, Kroacia kualifikohet në çerekfinale të Botërorit

Kroacia është kualifikuar në çerekfinale, pas fitores me penallti ndaj Japonisë, ndërsa koha e rregullt dhe shtesa kishin përfunduar (1-1). Ndërkohë, kroatët tani do të përballen në çerekfinale me fituesin e çiftit Brazil-Kore e...

Formacionet zyrtare të sfidës Japoni – Kroaci, ky është vendimi për Modricin

Pas pak, në orën 16:00, Japonia do të ndeshet ndaj Kroacisë, një ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Botës Katar 2022. Japonia vjen nga një rezultat tepër pozitiv, ku mposhtën Spanjën me...

FIFA nis hetimin ndaj Serbisë, sjellja ndaj Xhakës dhe racizmi ndaj shqiptarëve do t’u...

Gjërat nuk shkuan mirë mes Serbisë dhe Zvicrës, dhe FIFA tani po heton palën serbe. Sipas gazetave zvicerjane, siç njoftoi FIFA të hënën pasdite, do të nisë procedura kundër Federatës Serbe të Futbollit. Kjo...

Kjo kombëtare është favorite për Kupën e Botës sipas Lionel Messit

Lionel Messi ka insistuar se Argjentina është favoritja kryesore për ta fituar titullin e botës në turneun e Katarit. Me Messin në përbërje, Argjentina është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Botës, fazë kjo në të cilën...

E FUNDIT/ Cristiano Ronaldo pranon ofertën e këtij klubi

Raportime në Spanjë thojnë se ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka pranuar ofertën e Al-Nassr, transmeton VAR Kosova. Kjo marrëveshje besohet të jetë njëra ndër më të paguarat në histori, ky ish sulmuesi i...

Serbët shfrenojnë imagjinatën: Magjistaret shqiptare “fajtore” për humbjen ndaj Zvicrës

Zvicra është një mankth për Serbinë në futboll. Edhe këtë herë, Zvicra ka arritur të fitojë ndaj Serbisë në një ndeshje tepër të mrekullueshme, ku protagonist me një gol ishte Xherdan Shaqiri dhe Granit...

Ish futbollisti i Zvicrës: Shaqiri është sikur Messi te Argjentina

Ish-sulmuesi i Zvicrës, Kubilay Turkyilmaz ka thënë se Xherdan Shaqiri te Zvicra është si Lionel Messi te Argjentina. “Shaqiri i ka të gjitha liritë – si Messi. Ai mund të bëjë çarë të dojë....