Thursday, January 27, 2022

‘Air Bekteshi’ e nis sezonin për mrekulli – flet për objektivat me Prishtinën

Prishtina dhe mbrojtësi Leotrim Bekteshi e kanë filluar për mrekulli sezonin e ri të Superligës. Bekteshi ndihmoi skuadrën e tij duke shënuar golin e tij të parë personal dhe hapi llogarinë e Prishtinës, shkruan VAR Kosova.

Murici debutoi mbrëmë në humbjen e Gironës – shikoni pamjet nga paraqitja e tij

Aro Muric ka debutuar me fanellën e klubit spanjoll Girona. Muric ishte titullar në ndeshjen që Girona e humbi nga Real Zaragoza me rezultat 1:0, shkruan VAR Kosova. Muric e nisi takimin nga minuta...

Superliga sot vazhdon me super derbin Feronikeli – Gjilani

Superliga e Kosovës do të vazhdoj sot me derbin Feronikeli - Gjilani, ndeshje e cila do të zhvillohet në Drenas, shkruan VAR Kosova. Feronikeli dhe Gjilani do të nisin edicionin e ri me ambicie për...

Kololli shënoi gol, por u largua nga fusha i lënduar

Benjamin Kololli i ka dhuruar një ‘kokëdhimbje’ përzgjedhësit të Kosovës, Bernard Challandes. Kololli përkundër që shënoi një supergol, ai ka pësuar një lëndim, shkruan VAR Kosova. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës ka pësuar një lëndim...

Ky është goli i parë pas 16 vjetësh në Elland Road (Video)

Leeds United janë rikthyer në Premier League këtë vit, pas 16 vjetëve. E pikërisht sot pas 16 vjetësh, Leeds ka shënuar golin e parë në Premier League në stadiumin e tyre Elland Road.

Formacionet zyrtare: Prishtina – Drenica

Ditën e premte edhe zyrtarisht ka filluar edicioni i ri në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Arbërisë së Dobrajës ka startuar në mënyrën më të mirë të mundshme në kampionatin elitar, derisa...

Drita “karantinohet” në Shqipëri para ndeshjes me gjigantin polak

Kampionia e Kosovës, Drita, ka arritur të shkruaj historinë duke u kualifikuar në rundin e tretë eliminator të Ligës së Evropës. Në këtë rund, “bardhekaltërit” do kenë mision të vështirë por jo të pamundur,...

Bilic humbet kontrollin – i drejtohet gjyqtarit anglez “u pičku materinu” (Video)

Trajneri i njohur kroat i klubit anglez West Brom, Slaven Bilic, është përjashtuar me karton të kuq nga gjyqtari anglez Mike Dean. Bilic pas përfundimit të pjesës së parë kërkoi sqarime nga gjyqtari Dean për disa vendime...

Munishi me ‘kokëdhimbje’, super transferimi nga Skënderbeu mungon sot ndaj Besës

Skuadra e Ballkanit e nis sot sezonin e ri ndaj Besës së Pejës, e cila u inkuadrua në Superligë këtë vit. Ndeshja nisë nga ora 16:00 dhe zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në...

Rodriguez njofton anglezët me kualitetet e tij, shënon super gol nga distanca (Video)

Evertoni e ka përmbysur WBA-në dhe po fiton 2-1. Gol në këtë takim ka shënuar edhe i transferuari nga Real Madridi, James Rodriguez. Ai shënoi për 2-1 në minutën e 45’, një...