Monday, December 6, 2021

Dele Alli mungon një ndeshje: shkak postimi për COVID-19

Mesfushori i Tottenham Delu Aalli është suspenduar për një ndeshje Federata Angleze e Futbollit për shkak të një postimi në rrjetet sociale për COVID-19. Video ishte postuar në Snapchat në shkurt ku ai bënte shaka...

Futbollisti i Barcelonës në telashe të mëdha

Mbrojtësi i Barcelonës, Nelson Semedo, nuk ka respektuar rregullat kundër koronavirusit dhe kjo gjë mund të sjellë pasoja për të ardhmen.  Sipas informacionit të “Deportes Cuatro”, Semedo ka festuar ditën e hënë ditëlindjen e...

Humbjet marramendëse financiare të skuadrave angleze

Skuadrat e Premier Leagues patën të hyra rekorde prej 5.2 miliardë funte (5.8 miliardë euro) gjatë stinorit 2018-19. Por, të hyrat pritet të ulen për shkak të pandemisë COVID-19. Gati 500...

Neymari e fyen partnerin e nënës së tij, e quan homo

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, është denoncuar në Brazil për qëndrimin e tij homofobik. Gjithçka ka ndodhur për shkak të një regjistrimi audio, që është shpërndarë në publik. Aty dëgjohet Neymar duke...

Ibrahimoviç: Ky Milan nuk është ai që ishte dikur

Zlatan Ibrahimoviç e ka vënë në dyshim punën e shefit ekzekutiv të Milanit, Ivan Gazidis. Ky i fundit e kishte vizituar qendrën stërvitore te klubit, Milanello, për të njoftuar se lojtarëve do t’iu zbriten...

Zaha te PSG?

Wilfred Zaha ka mundësi të largohet nga Premier League. Anësori i Crystal Palace ka ngjallur interesimin e kampionëve të Francës, Paris Saint-Germain. Mediat në Angli, raportojnë se futbollisti nga Bregu i Fildishtë, është...

Eto Xavit: Kthehu te Barça derisa ‘Zoti i Futbollit’ është ende aty

Një nga mesfushorët më të mirë që ka pasur Barcelona dhe bota, Xavi Hernandez, tashmë është bërë trajner. 40-vjeçari spanjoll, është duke menaxhuar skuadrën Al Sadd. Ish-shoku i tij te Barcelona, Samuel Eto,...

Tri skuadra angleze pas brazilianit Coutinho

Dëshira e Philipe Coutinho që të rikthehet në Angli, duket se do të plotësohet. Janë tri skuadra angleze që janë të interesuara për transferimin e tij. Sipas France Football, Tottenham, Everton dhe Newcastle...

Real Madridi vendos: Nuk do të lejojmë tifozë në stadium

Real Madridi insiston se nuk do të lejojë që tifozët të hyjnë në stadiumin Alfredo di Stefano për t’i ndjekur ndeshjet e tyre. Klubi dëshiron që t’i zhvillojë ndeshjet e mbetura të këtij sezoni...

River Plate konfirmon largimin e sulmuesit veteran

Sulmuesi veteran Ignacio Nacho Scocco, do të largohet nga River Plate. Ka qenë klubi argjentinas që ka njoftuar largimin e sulmuesit argjentinas. 35-vjeçari është pjesë e River Plate që nga vitit 2017.