Thursday, January 27, 2022

Topalli nuk u aktivizua, ky është reagimi i tij

Jetmir Topalli nuk zhvilloi asnjë minutë për Malatyaspor në xhiron e dytë të Superligës turke, shkruan VAR Kosova. Takimi përfundoi me rezultat të barabartë 1-1 ndaj Goztepes, teksa ish-sulmuesi i Ballkanit qëndroi në bankën rezervë.

Asistimi i Lewandowskit ka bërë xhiron e botës (VIDEO)

Robert Lewandowski mbrëmë dëshmoi  se nuk është vetëm një “terminator” për të shënuar gola. Sulmuesi polak, i cili shënoi plot 55 gola në sezonin e fundit legjendar të Bayernit mahniti tifozët me asistimin për...

Superliga vazhdon me dy super ndeshje

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës nisi dje (e premte) me ndeshjen Arbëria - Trepça'89, ndeshje të cilën e fituan lipjanasit me rezultat të pastër, 0:2. Nga ana tjetër, në pasditën e sotme...

ZYRTARE: Dënohet Neymar

Ylli brazilian, Neymar, mungojë në fitoren e parë që Paris Saint-Germain e shënoi në këtë fillim të sezonit të ri në Francë. PSG mundi Metzin me rezultat minimal 1-0. Neymar nuk luajti pasi ishte i...

Dramë në Paris, me një lojtar më pak PSG fiton në minutat e fundit...

Pa Neymarin dhe Mbappen dhe me një lojtar më pak në fushë, Paris Saint-Germain ka arritur të marrë tri pikët e para të sezonit të ri në Francë. Ishte gjermani Julian Draxler ai që i...

Edhe një fakt që tregon se Messi nuk është nga ky planet (Video)

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, në shumë raste është thënë se është jashtëtokësor. Kjo për lojën e tij në fushën e futbollit. Messi ka shënuar gol nga çdo pozitë, por edhe ka asistuar në çdo...

Rikthehet Messi, shënon golin e parë me fanellën e re të Barcelonës (Video)

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Barcelonës dhe skuadrës spanjolle Girona. Barcelona është në epërsi me dy gola. Golin e parë e shënoi i rikhtyeri në skuadër pas huazimit te...

Shikoni si Di Maria pështyn në fytyrë futbollistin kundërshtar në ndeshjen PSG – Marseille...

Vazhdojnë polemikat dhe debatet në lidhje me ndeshjen e "nxehtë" Paris Saint-Germain - Marsielle. Ndeshja në fjalë u mbyll me pesë kartonë të kuq, si dhe me shumë kartonë të verdhë. Në...

Muriqi duhet të kthehet në Stamboll, kjo është arsyeja

Vedat Muriqi u prezantua sot te Lazio duke zyrtarizuar kalimin në Serie A, por ai u largua sërish nga Italia. Ylli shqiptar do të rikthehet në klub ditën e premte. Ai do...

Muriqi flet si ‘shqiponjë’: Po filloj aventurë të re, me objektiva të reja

Reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi sot edhe zyrtarisht është bërë futbollist i Lazios, shkruan VAR Kosova. Muriqi pas zyrtarizmit ka ardhur me një mesazh të fuqishëm drejtuar skuadrës turke, aty ku thotë se pati momente...