Thursday, January 27, 2022

Kapiteni i Prishtinës i bashkohet Ballkanit

Tashmë dhe është zyrtare, Armend Thaçi ka firmosur kontratë me klubin nga Suhareka Ballkanin. Ish-mbrojtësi i Prishtinës nga sezoni i ri do të kryej stërvitjet nën urdhërat e trajnerit, Ismet Munishi, shkruan "VAR Kosova".

Tifozët e Tiranës shpalosin koreografitë (FOTO)

Kanë mbetur më pak se gjysmë ore deri në fillimin e ndeshjes së madhe mes KF Tirana dhe Crvena Zvezdas në stadiumin Air Albania në Tiranë në kuadër të rundit të dytë të Ligës së Kampionëve. ...

Nga tensionet në det, PAOK dhe Beshiktash ngrisin tutje tensionet greko-turke

Pas tensioneve të ngritura ndërmjet qeverisë të Turqisë dhe asaj të Greqisë pasi që Turqia ka filluar shpimet në kërkim të gazit natyror në Detin Mesdhe, tensione ka edhe në prag të ndeshjes futbollistike ndërmjet PAOK-ut të Greqisë dhe Beshiktashit...

Zinchenko i përgjigjet kritikave të gruas që e fajësoi Gardiolën për dështim në ligë...

Mbrojtësi i Manchester City Oleksandr Zinchenko ka kërkuar që të qartësoj komentet e gruas të tij e cila kishte bërë Guardiolan fajtor për humbjen e ekipit nga Lyoni. “… Edhe pse...

E fejuara e futbollistit të Cityt: Humbën nga Lyon për shkak të formacionit të...

Dhimbjet e humbjes së Manchester Cityt në çerekfinale nga Lyoni i Francës nuk kanë kaluar ende.  Shumë kush fajin për atë humbje po ia lë strategut spanjoll, Pep Guardiola për shkak të formacionit. 

Historia e André Onana, luanit që nuk dorëzohet kurrë

Me kalimin e viteve, disa kombe afrikane janë bërë specialistë në prodhimin e lojtarëve me një pozicion ose rol të caktuar. Nigeria është bërë e famshme për sulmet e saj vdekjeprurëse, të fuqishme si...

Kjo është renditja e fituesve të Ligës së Kampionëve nga më i keqi te...

FourFourTwo i ka ra renditur të gjitha 27 ekipet që kanë fituar turneun dhe gjigantët katalunas, të udhëhequr nga Pep Guardiola, qëndrojnë mbi të gjithë. Ata kanë mundur Manchester United 2-0 në një finale të...

Pas Lorik Canës, një tjetër kosovar në Marseille

Sulmuesi kosovar qe pati një sezon fenomenal, duke shënuar 24 gola me Lausanne dhe Zvicrrën U21, në këtë afat kalimtar do të largohet nga Zvicra. Zeqiri ka arritur marrë eshje personale me Marseille,...

A i duhet Barcelonës një trajner si Jurgen Klopp?

Barcelona ka nevojë për një trajner si Jurgen Klopp, ka thënë kandidati për president të klubit Jordi Farre. Ai ka thënë se ka pasur biseda me trajnerin e Liverpoolit për të drejtuar Barcelonën.

Pa Arbërin e Valonin, Reims në epërsi ndaj Monacos (Video)

Tre gola janë shënuar në pjesën e parë në ndeshjen ndërmjet skuadrave Monaco dhe Reims. Skuadra mysafire është duke avancuar me 1-2. Mysafirët shënuan me anë të Dia në minutën e 5-të...