Tuesday, September 21, 2021

Miqësorja Kosovë – Shqipëri, kjo është lista e futbollistëve të ftuar nga Abazi

Përfaqësuesja e Kosovës U-17, të mërkurën, do të zhvillojë ndeshje miqësore me Kombëtaren e Shqipërisë të së njëjtës grupmoshë.  Përzgjedhësi Arsim Abazi për këtë miqësore ka ftuar 22 lojtarë, prej të cilëve 8 janë...

“Dardanet” përballen sonte me Norvegjinë në “Fadil Vokrri”

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para përballjes së sotme me Norvegjinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ndonëse përballë do të kenë skuadrën favorite të grupit, “Dardanet” hyjnë...

Rrahmani shënon gol fanastik ndaj Udineses, i pari me fanellën e Napolit!

Napoli po e mposht Udinesen me rezultat 0:3. Njërin nga dy golat e shënuar nga napolitanët e ka realizuar Amir Rrahmani, i cili ka realizuar golin e dytë të kësaj ndeshje në minutën e...

Real Madridi do të transferojë një mbrojtës qendror, ka pesë emra në listë

aphael Varane dhe Sergio Ramos janë larguar këtë verë nga Real Madridi. Dy mbrojtësit qendror kanë lënë hapësira pas largimit nga madrilenët, teksa u afrua vetëm Davide Alaba. Los Blancos deshën...

Skuadra e plotë e Kosovës U-17 për miqësoren ndaj Shqipërisë

Kosova U-17 të mërkurën do të zhvillojë ndeshje miqësore me ekipin e Shqipërisë të të njëjtës grupmoshë. Përzgjedhësi Arsim Abazi për këtë miqësore ka ftuar 22 lojtarë, prej të cilëve tetë janë nga klubet...

Sarri flet për gabimin e Strakoshës dhe të ardhmen e Muriqit

Trajneri i Lazios, Maurizio Sarri ka folur pas humbjes 1-0 të ekipit të tij ndaj Galatasarayt në kudër të Ligës së Evropës, ku në theks të veçantë ishin portieri shqiptar, Thomas Strakosha dhe sulmuesi i Kosovës, Vedat...

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë shiten mbi 20 mijë bileta

Përfaqësuesja e Kosovës do të luaj ndeshjen e parë në muajin tetor në udhëtim te Suedia. Dardanët do të jenë mysafirë të skandinavëve në ndeshjen që pritet të zhvillohet më 9 tetor.

Shqipëria dhe Kosova ndahen në paqe në ndeshjen e parë të kualifikimeve për Kampionatin...

Kombëtarja e Shqipërisë dhe Përfaqësuesja e Kosovës ndodhen në të njëjtin grup për kualifikimet e Kampionatit Botëror për femra. Kësisoj dy ekipet përfaqësuese janë përballur në ndeshjen e parë të grupit, ku në fund...

Leicester City – Napoli, ky është vendimi për Rrahmanin

Leicester City dhe Napoli do të zhvillojnë sonte ndeshjen e raundit të parë në Grupin C të Ligës së Evropës. Trajneri i Napolit, Luciano Spalletti, ka vendosur që të fillojë ndeshjen me Amir Rrahmanin...

Vedat Muriqi para ndeshjes ndaj Galatasarayt: Jam gati të kontribuoj, sulmuesit duhet të shënojnë

Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi ka thënë se është kënaqësi të kthehet në Stamboll para ndeshjes me Galatasaray dhe se ka punuar shumë për të vendosur veten në të njëjtin nivel me shokët e skuadrës.