Sunday, June 20, 2021

Pas dy fitoreve vjen humbja, Kosova e pëson nga Guinea në miqësoren e zhvilluar...

Nuk funksionon eksperimenti i Challandes me kombëtaren, mposhtet nga Guinea Pas dy fitoreve radhazi ndaj San Marinos dhe Maltës, Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje nga ajo e Guinesë. Ndeshja e...

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Kosovës dhe Guinesë

Pjesa e parë pa gola mes Kosovës e Guinesë Pas 45’ minutave lojë të dy kombëtaret kanë mbajtur portat e paprekura. Ka përfunduar pjesa e parë në miqësoren mes Kosovës dhe...

Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Guinesë

Kosova sot zhvillon ndeshjen e tretë miqësore gjatë muajit qershor. Dardanët po qëndrojnë në Antalya të Turqisë, ku me fillim nga ora 16:00 luajnë ndaj Guinesë. Për këtë ndeshje, një pjesë...

Kosova U21 sot fillon kualifikimet për Euro U21 në takimin ndaj Andorrës U21

Pas Kosovës A, në aksion do të rikthehen edhe Përfaqësuesja U21 në takimin ndaj Andorrës U21. Ekipi i shpresave për dallim nga ajo kryesore që zhvillon vetëm takim miqësor ndaj Guinesë, do të kenë...

Kosova sot zhvillon ndeshjen me Guinenë

Sot Kosova zhvillon ndeshjen e parafundit miqësore kundër Guinesë, në Turqi. Kryetrajneri Bernard Challandes do ketë mundësi t’i testojë futbollistët e rinj të cilët janë grumbulluar me përfaqësuesen, e të cilët një numër i...

Challandes i kënaqur me fitoren ndaj Maltës

Kosova shënoi fitore të vështirë në ndeshjen miqësore ndaj Maltës me rezultat 2-1. Përzgjedhësi Bernard Challandes është ndarë i kënaqur nga paraqitja e futbollistëve të tij, por duke shtuar se mungon finalizimi, duke shtuar...

Milot Rashica ia dhuron Kosovës fitoren me dy gola kundër Maltës

Kosova ka shënuar fitore ndaj Maltës me rezultat 2-1 në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Austri. Të besuarit e Bernard Challandes e nisën shumë mirë ndeshje, duke radhitur disa raste.

Challandes flet para përballjes me Malten: Test i mirë për lojtarët e rinj, dua...

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në Austri një ditë para ndeshjes së dytë miqësore të muajit qershor. Dardanët ditën e nesërme në Klagenfurt të Austrisë do të përballen me Përfaqësuesen e Maltës.

“Dardanët” arrijnë në Klagenfurt të Austrisë, sot stërvitja e fundit para ndeshjes me Maltën

Ekipi i Kosovës ka arritur në Klagenfurt të Austrisë, atje ku do ta zhvillojë ndeshjen e radhës ndaj Maltës. Skuadra sot ka udhëtuar nga Prishtina për në Austri, ku pasdite ka zbarkuar.

Kosovë – San Marino: Statistikat e ndeshjes miqësore në “Fadil Vokrri”

Kosova ka regjistruar fitore të thellë në takimin e parë miqësor të muajit qershor ndaj San Marinos. “Dardanët” e ka mposhtur me rezultat të lartë 4-1 Kombëtaren e San Marinos në stadiumin “Fadil Vokrri”...