Sunday, June 20, 2021

Rrahmani pyetet për vendimin e Challandesit për të startuar me Ujkanin, kjo është përgjigjja...

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas fitores së sotme të Kosovës përballë San Marinos. Në miqësoren e sotme në “Fadil Vokrri”, Kosova e “demoloi” San Marinon me rezultat 4:1.

Challandes reagon pas fitores së madhe së Kosovës, kjo është deklarata e tij

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka reaguar pas fitores së “Dardanëve” kundër San Marinos. Në miqësoren e sotme në “Fadil Vokrri”, Kosova e “demoloi” San Marinon me rezultat 4:1. Pas ndeshjes,...

Kosova e “demolon” San Marinon

Kosova e “shkel” San Marinon në miqësore, Muriqi shkëlqen me “poker”Kosova ka regjistruar fitore të thellë në takimin e parë miqësor të muajit qershor ndaj San Marinos. “Dardanët” e ka mposhtur me rezultat të...

Challandes i sheh si tejet të rëndësishme miqësoret e qershorit

Bernard Challandes është deklaruar para ndeshjes miqësore ndaj San Marinos që zhvillohet në ditët e para të muajit qershor. Përzgjedhësi i Kosovës ka thënë se kjo miqësore do të jetë tejet e rëndësishme, për...

Zhegrova pyetet nëse është në lidhje dashurie? Kjo është përgjigjja e tij

Jeta private e sulmuesit lipjanas, Edon Zhegrova ka qenë shumë herë e lakuar në mediet kosovare. Futbollisti i Baselit ka qenë i përfolur kohë më parë për një lidhje dashurie. Megjithatë,...

Ishte paraqitur me grupmoshat e reja të Shqipërisë, Kosova i bën ftesë mbrojtësit të...

Gledi Mici ka luajtur në të kaluarën te grupmoshat e reja të Shqipërisë, me U19 dhe U21, megjithatë nuk ka arritur të grumbullohet kurrë me Kombëtaren A. Tashmë duket se mbrojtësit të majtë, i...

Edon Zhegrova vozitë veturën me shpejtësi të madhe, dënohet nga Policia e Kosovës

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova, ka ardhur për vizitë në vendlindje pas përfundimit të kampionatit në Zvicër. Mirëpo, ai duket se nuk po i respekton ligjet vendore, gjë që ka bërë të marrë një...

Enis Bardhi pozitiv në “Covid 19”

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, prej sonte nis përgatitjet për Kampionatin Evropian. Mirëpo që në fillim u përball me problem të madh, pasi që mesfushori shqiptarë Enis Bardhi rezultoi pozitiv në testet për koronavirus.

Ndërhyn politika, Kosova detyrohet të ndërroj kundërshtarët për miqësoret e qershorit

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se për shkak që Qeveria e Kazakistanit nuk e ka lejuar Kombëtaren e këtij vendi të udhëtojë në Kosovë, ndeshja miqësore e paraparë për t’u zhvilluar më 4 qershor në...

Reagojnë futbollistët e Kombëtares së Kosovës pas konfliktit mes forcave izraelite dhe palestineze

Disa prej futbollistëve të Kombëtares së Kosovës kanë reaguar pasi u përshkallëzua gjendja mes palestinezëve dhe Izraelit të hënën mbrëma. Nëntë palestinezë u vranë si pasojë e sulmeve ajrore izraelite, të cilat u bënë...