Wednesday, July 6, 2022

Tirana pëson humbje në ndeshjen e parë

Tirana e portierit kosovar, Visar Bekaj ka pësuar humbje në duelin e parë me Dudelangen në rrethin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Luksemburgut fitoi 1-0 ndaj Tiranës në stadiumin “Stade...

Drita mposhtet në Finlandë nga Inter Turku

Drita ka pësuar disfatë në ndeshjen e parë kundër finlandezëve të Inter Turkut në kuadër të rrethit të parë kualifikues në Ligën e Konferencës. Nënkampionia e Kosovës është mundur 1:0 nga Inter Turku në...

Kontratë 4-vjeçare, klubi i Superligës nënshkruan me talentin e mbrojtjes

Drita ka konfirmuar goditjen e radhës në merkato teksa klubi nëpërmjet faqes zyrtare në rrjetet sociale preantoi marrëveshjen me Ekow Mills. Ky i fundit luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me Dritën...

Muriqi kërkon pagë të lartë nga klubi i njohur evropian

Vedat Muriqi është njëri nga kandidatët për sulmues të Galatasarayt për sezonin e ri, por kushtet e transferimit dhe paga e kërkuar thuhet se kanë minimizuar mundësinë e marrëveshjes. Emri i sulmuesit të Kosovës...

Zyrtare: Richarlison transferohet te klubi i madh anglez

Klubi anglez, Tottenham Hotspur ka njoftuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit Richarlison nga Evertoni. Spurs kanë vazhduar me përforcime këtë verë, pasi tashmë kanë zyrtarizuar edhe lojtarin e katërt. Bëhet fjalë për...

Zyrtare: Kosovare Asllani nënshkruan me Milanin

Klubi i femrave i Milanit ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin me futbollisten nga Kosova, Kosovare Asllani. Kosovare Asllani ka vazhduar karrierën përsëri në nivele të larta, duke zgjedhur përsëri një klub të madh.

Kosova mposhtet nga Danimarka, lojë e dobët nga skuadra e “Dardanëve”

Kosova ka pësuar humbje nga Danimarka me rezultat 105:71 (26:19, 20:17, 30:17, 29:18), në ndeshjen e Grupit C të rrethit të parë parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025. Pas një fillimi të barabartë, vendasit për...

Akil Gjakova fiton medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare

Xhudisti Akil Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e bronztë me anë të repesazhit në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po mbahen në Algjeri. Gjakova fitoi të bronztën në LM 2022, kategoria -73 kg.

Laura Fazliu fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Laura Fazliu e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Në garat që po mbahet në Algjeri, sportistët nga Kosova vazhdojnë shkëlqimin. Pas medaljeve të Distria Krasniqit, Flaka...

Distria Krasniqi i siguron medaljen e parë të artë Kosovës në Lojërat Mesdhetare

Distria Krasniqi i ka fituar medaljen e parë të artë Kosovës në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Xhudistja kosovare fitoi në finale kundër garueses kroate, Ana Viktorija Puljiz. Krasniqi triumfoi me IPPON...