Friday, September 22, 2023

Për Romën

Nga: Francesco Totti 27 shtatë vite më parë, dikush trokiti në derën e apartamentit tonë në Romë. Nëna ime, Fiorella, doli të shohë se kush ishte. Ata që ndodheshin purthej pragut të derës, do...

Futbollisti brazilian e shiti medaljen e Kupës së Botës për Klube, për të blerë...

I varur nga droga, një futbollist brazilian kishte shitur medaljen e Kupës së Botës për Klube, për të blerë kokainë. Flavio Donizete, ishte pjesë e Sao Paulos që mposhtën Liverpoolin me rezultat 1-0 në...

Fluturimi

Nga: Eric Bailly Në vitin 2010, u ngjita në aeroplan në Burkina Faso.  Ky ishte një nga momentet më të vështira të jetës sime. Tri vite më herët,...

Tregimi i pazakontë i Essienit kur kaloi te Reali

Michael Essien ka zbuluar detajet e lëvizjes së tij të minutës së fundit në Real Madrid në verën e 2012-s. Ganezi nënshkroi për Los Blancos në ditën e fundit të afatit të transferimit për...

Ndoshta po ëndërroj

Nga: Jurgen Klopp Do të duhet të filloj me një tregim që më bën pak të skuqem, sepse nganjëherë frikohem se bota e jashtme i shikon futbollistët dhe trajnerët sikur të ishim perëndi apo diçka e ngjashme.Si i krishterë besoj...