Thursday, January 27, 2022

Nga Bajrami te Bogdani dhe Kryeziu, 13 gola shqiptarë kundër Interit

Goli i shënuar nga Nedim Bajrami në “San Siro” kundër Interit në Kupën e Italisë nuk ishte i pari gol shqiptar ndaj zikaltërve dhe me shumë mundësi nuk do të jetë as i fundit. Shqiptarëve iu ka...

Mesfushori i Kombëtares merr vendimin e papritur, “var këpucët në gozhdë”

Në moshën 34-vjeçare dhe me 3 gola në 33 ndeshje me përfaqësuesen e Shqipërisë, Migjen Basha “var këpucët në gozhdë.” Mesfushori i lindur dhe i formuar si futbollist në Zvicër, por që përqafoi ngjyrat kuqezi në rang...

Zbulohet plani i shtëpisë super luksoze të Xherdan Shaqirit që po kritikohet ashpër nga...

Ende nuk është e sigurt se kur Xherdan Shaqiri do të nisë ndërtimin e shtëpisë së re. Ylli shqiptar ka shkaktuar polemika të mëdha në kantonin e Aragaus në Zvicër, pasi dëshiron ndërtimin e...

Dhjetë lëvizjet e lojtarëve shqiptarë në dy ditët e fundit në këtë afat kalimtar...

Emra si të njohur të futbollit shqiptar si Xherdan Shaqiri, Elseid Hysaj, Milot Rashica, Etrit Berisha, Ezgjan Alioski kanë ndërruar skuadra. Por edhe në ditët e fundit, kishte nga ata që u bë më...

Juninho: Shaqiri është lojtar i shkëlqyer, shpresoj të fitojmë tituj me të

Legjenda Juninho ka vetëm fjalë të mira për Shaqirin, me të cilin, shpreson që Lyoni të fitojë trofe. Xherdan Shaqiri është prezantuar te Lyon, me të cilën skuadër ka nënshkruar deri më 2024.

Xhaka e pranon se ka vazhduar kontratën me Arsenalin

Granit Xhaka ka vazhduar t’i qëndroj besnik skuadrës londineze Arsenal, përkundër se po kalojnë momente jo të mira në Angli. Mesfushori shqiptar ka vazhduar bashkëpunimin me skuadrën londineze deri në qershor të vitit 2024.

Arabët ndërrojnë mendje, Alioski nënshkroi për Al Ahly

Lojtari i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, shqiptari Ezgijan Alioski, do të nënshkruajë për Al Ahly, klub nga kampionati i Arabisë Saudite. “Tifozët e këtij klubi tashmë mirëpresin Gianni n, i cili i tha...

Zyrtare: Barcelona e fton një futbollist shqiptar për ndeshjen e sotme

Sulmuesi i Shqipërisë, Rei Manaj është ftuar nga trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman për ndeshjen e sotme miqësore kundër Nastic, klubit nga kategoria e tretë e futbollit spanjoll. Takimi i sotëm do të jetë...

Arsenali nuk dorëzohet para Romës, vendos çmim të ri për Xhakën

Siç duket, paraqitja e mirë e mesfushorit shqiptar të Arsenalit, Granit Xhakës në “Euro 2020” ia ka rritur vlerën këtij të fundit. Roma ka ofruar deri më tani 15 milionë euro, por Arsenalit tani...

Vazhdon telenovela “Hysaj”, largohet nga Serie A – transferohet në kampionatin turk

Historia e merkatos së Elseid Hysaj vazhdon ti ngjaje një telenovele. Sa herë vinte koha e merkatos dimërore dhe verore dilnin shumë artikuj që tregonin ekipin e ri të mbrojtësit shkodran, ku mungonte vetëm zyrtarizimi. Megjithatë fati...