Sunday, June 4, 2023

Sporti Sot

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Prishtina befasohet nga Malisheva, Dukagjini mposht Drenicën në udhëtim

Kanë përfunduar tri përballjet e sotme (e mërkurë) në kuadër të xhiros së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina ka pësuar humbje nga Malisheva me rezultat 2:1.

Sot dalin në shitje biletat për duelin e Florian Markut në Tiranë, këto janë...

Florian Marku ka njoftuar se sot (e enjte) do të dalin në shitje biletat për duelin që do ta zhvillojë në Tiranë. Bileta më e lirë kushton 17.50 euro, ndërkaq më e shtrenjta 162.90...

Riola Xhemaili: Shqiptarja që ka bërë për vete të gjithë në Zvicër dhe që...

Kur Ana-Maria Crnogorcevic, dy herë kampionia evropiane e Barcelonës, u ul me bashkëlojtaren e Zvicrës, Riola Xhemaili përpara Euros për Femra, UEFA i kërkoi asaj të përshkruante se si është të fitosh tituj të mëdhenj për 19-vjeçaren....

Romano e konfirmon: Broja në bisedime me klubin e njohur anglez – afër marrëveshjes...

Armando Broja është kthyer nga faza përgatitore e Chelseat që po e zhvillon në Amerikë për në Londër, pas lëndimit që pësoi. E ardhmja e reprezentuesit shqiptar ende është e pa qartë, shkruan Insajderi.

Distria Krasniqi siguron medaljen, kalon në finale në Grand Prixin e Zagrebit

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka fituar edhe ndeshjen çerekfinale dhe atë gjysmëfinale në Grand Prixin e Zabrebit dhe është kualifikuar tashmë në finalen e madhe. Kampionia olimpike nga Kosova ka fituar pa telashe edhe...

Nis ndeshja e “Bad News Eagles” kundër ekipit të tretë më të mirë në...

Ka nisur ndeshja e ekipit shqiptar “Bad News Eagles” kundër skuadrës së ENCE në turneun e madh të CS:GO në botë. Raundi i parë mes dy ekipeve ka nisur para pak çastesh.

Tare e gjen te PSG-ja zëvendësuesin e Strakoshës

Thomas Strakosha po jeton muajt e fundit te Lazio, në Serinë A. “Gardiani” shqiptar dhe drejtuesit e klubit bardhekaltër nuk kanë arritur marrëveshjen për zgjatjen e bashkëpunimit, kështu që lamtumira e portierit të Kombëtares Shqiptare nga skuadra...

Distria mposhtet nga nënkampionia olimpike, por vazhdon garën për medalje në Evropian

Distria Krasniqi është mposhtur në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Sofje të Bullgarisë. Xhudistja kosovare u mposht nga francezja, Amandine Buchard, e cila është nënkampione olimpike në këtë kategori...

Ferdinand befason me deklaratën e tij për Liverpoolin

Ish-lojtari i Manchester United, Rio Ferdinand nuk ka kursyer lëvdatat për rivalët e jetës, Liverpool. Liverpool po bëjnë një prej sezoneve më të jashtëzakonshme ndonjëherë, kur për momentin janë në garë për katër tituj.

Ballkani nuk ndalet, Drenica mposhtet thellë nga Gjilani

Ballkani i Ilir Dajës po duket i pakonkurrencë këtë edicion në Kampionatin e Kosovës në futboll. Skuadra lidere e tabelës ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Dukagjinit me rezultat 0:1, për ta përforcuar edhe më shumë pozitën...