Sunday, June 20, 2021

Sporti Sot

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Muralet e Kobe Bryant mbeten të paprekura

Muralet kushtuar legjendës së basketbollit, Kobe Bryant, po i rezistojnë protestave të dhunshme në SHBA. Ato nuk janë prekur fare, duke i shpëtuar kështu kaosit. Protestat në SHBA po mbahen pas...

Konfirmohet meçi Khabib – Gaethje

Presidenti i UFC-së, Dana White, e ka dhënë lajmin e madh për fansat e këtij sporti luftarak. Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje do të përballen në një nga ngjarjet e para të UFC-së që...

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në NBA

Mediat amerikane raportojnë se në “Orange County”, aty ku do të luhen ndeshjet e NBA-së, janë regjistruar 167 raste me “Covid-19” gjatë 24 orëve të fundit. Në total, në këtë zonë janë konfirmuar gjatë...

Talenti 17 vjeçar shënoi në debutim, por në shtëpi shkoi me taksi

Talenti i madh i Barcelonës, Pedri, debutoi mbrëmë në Ligën e Kampionëve në moshën 17 vjeçare në fitoren kundër kampionit hungarez, Ferencvaros, shkruan VAR Kosova. Pedri e bëri debutimin nga banka rezervë në minutën e...

Ia theu xhamin e veturës, ylli i NBA-së e rrah brutalisht burrin (video)

Ngjarjet tensionuese në SHBA kanë prekur edhe sportistët. Ylli i NBA, JR Smith ka rrahur një person që dyshohet se i dëmtoi veturën e tij gjatë protestave që po zhvillohen në Los Anxhelos.

Pse Muhamed Ali frikësohej nga Tysoni?

Ish-boksieri legjendar, George Foreman ka treguar një detaj interesant dhe të pa dëgjuar më parë për legjendarin Muhamed Ali. Foreman ka thënë se Ali e kishte vlerësuar Mike Tysonin si boksierin më të mirë...

McGregor kërkon duel të ri me Khabibin

Presidenti i UFC-së, Dana White ka zbuluar se Conor McGregor ende dëshiron të ketë meç kundër Khabib Nurmagomedov. E dëshira e britanikut vjen në kohën kur rivalët ende ballafaqohen me një luftë fjalësh.

Osaka bëhet sportistja më e paguar në botë

Ylli japonez i tenisit, Naomi Osaka është bërë sportistja më e paguar në botë, duke zhvendosur rivalen amerikane Serena Williams në krye të listës. Sipas revistës Forbes, Osaka, 22 vjeç, kampionia e dyfishtë e...

Hysaj dhe Rrahmani “tifozë” në fitoren e Napolit

Napoli ka ka vazhduar me fitore në kuadër të elitës së futbollit italian, Serie A. Skuadra e Napolit e ka mposhtur Beneventon me rezultat të 1:2. Lorenzo Insigne i realizoi dy golat e...

As Carlos e as CR7, ja kush është goditësi më i fortë i topit?

Javier Galán, një ish-futbollist në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll, mban rekordin Guinness për goditjen më të fortë të topit. 18 vjet më parë u regjistrua në një konkurs në Spanjë, me ç'rast...