Sunday, June 20, 2021

Sporti Sot

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Derby County i Wayne Rooneyt i shpëton rënies nga liga (Video)

Derby County i Wayne Rooneyt me anë të një barazimi dramatik 3-3 me Shefield Wednesday ka arritur që të siguroj mbijetësen në Championship (ligën e dytë angleze). Edhe pse rezultati i sotëm ka mjaftuar...

Man United me orar të stërngarkuar në Premier League

Ole Gunnar Solskjaer thotë që orari për javën e ardhshme është “fizikisht i pamundur” pasi që ekipi i tij arriti që të shkoj në finale të Europa League. United humbi nga Roma 3-2, por u shpallën fitues për shkak të fitores bindëse në ndeshjen e parë.

Reagim i Federatës së Basketbollit të Kosovës

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është tej mase e shqetësuar me incidentin që ka ndodhur të martën mbrëma në ndeshjen e pestë gjysmëfinale të play-offit të zhvilluar në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren ndërmjet Ponte Prizrenit...

Zyrtare: Ponte e humb në tavolinë ndeshjen me Pejën

Klubi i Basketbollit Ponte nga Prizreni  e ka humbur zyrtarisht ndeshjen kundër Pejës, pas incidentit që ka ndodhur dje. Federata e Basketbollit të Kosovës ka publikuar vendimin ku thuhet se Ponte e  humbë ndeshjen...

KOK-u reagon ashpër pas incidentin në ndeshjen Prizreni – Peja: E papranueshme dhe e...

Komiteti Olimpik i Kosovës ka reaguar ashpër pas përleshjes masive në ndeshjen mes Prizrenit dhe Pejës. Në fund të ndeshjes së djeshme, basketbollistët dhe stafi i të dyja skuadrave u përfshinë në një incident.

Messi shënon një super gol (Video)

Lionel Messi, humbi një penallti, por shënoi një gol të mrekullueshëm disa minuta më vonë nga gjuajtja e lirë. Aktualisht Barcelona është duke udhëhequr 3:1 ndaj Valencis https://worldcdn.world/SGrpZqPcGj.mp4

Dy gola të shpejtë në Valencia-Barcelona (Video)

Pesë minuta pasi që filloi pjesa e dytë, Valencia shënoi nga goditja e këndit përmes Gabriel Paulista. Vetëm shtatë minuta më vonë, Barcelonës iu akordua një penallti të cilën fillimisht e mbrojti portieri vendas, por pas disa...

Suedia poshtëron Kosovën në hendboll

Kombëtarja e Kosovës ka përmbyllur fazën e dytë kualifikuese për Euro 2022 me një humbje të thellë nga nën kampionja e botës, Suedia. Suedezët, të cilët e përmbyllën këtë...

Manchester United vs Liverpool, ndeshja që mund t’a bëjë Manchester Cityn kampion të Premier...

Liverpool aktualisht është në vendin e gjashtë në Premier League, 13 pikë prapa Man United që është në vendin e dytë. Një fitore eventuale do t’a vendoste Liverpoolin në vendin e pestë, prandaj kjo ndeshje është mjaftë...

Gjysmëfinalja e dytë e FA Cup Leicester v Southampton

Karakteristikë tjetër e kësaj ndeshje është që autoritetet vendore kanë lejuar që në stadium të jenë të pranishëm 4000 shikues.