Sunday, June 20, 2021

Sporti Sot

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Akil Gjakova dhe Laura Fazliu kalojnë në çerekfinale të Kampionatit Evropian

Akil Gjakova ka kaluar në çerekfinale në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Akili arriti që ta mund me ippon në rrethin e tretë gjermanin, Anthony Zingg, për t’iu...

Pas Distrias, edhe Nora Gjakova fiton medalje në Kampionatin Evropian në Portugali

Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Ajo në garë për medaljen e bronztë në kategorinë deri në 57 kilogramë...

Distria e artë, shpallet kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Portugali. Ajo në finale u desh të përballej me ukrainasen Bilodid, por e fitoi duelin pa luftë,...

Aksident i rëndë i Tiger Woods në Los Angeles

Golfisti i njohur amerikan, Tiger Woods, është hospitalizuar pas një aksidenti të rëndë, mbrëmjen e kaluar, transmeton VAR Kosova. Woods ka pësuar lëndime të rënda në këmbë, në një aksident që ka përfshirë vetëm...

Ndryshe nga Munishi, Shkëmbi ka zero tituj në karrierën e tij si trajner

Disa ditë pas shkarkimit të Ismet Munishit nga posti i shefit të shtabit teknik, Ballkani e ka gjetur trajnerin e ri. Klubi nga Suhareka ka vendosur që pozitën e trajnerit t’ia besojë trajnerit nga Shqipëria, Bledi Shkëmbi.

Frikë nga krahasimi me babanë dhe mbiemri? Përgjigjet Mick Schumacher

Mick Schumacher do të debutojë sezonin  e ardhshëm në Formula 1, ku do të garojë me makinën amerikane Haas. Ai do të ndjekë gjurmët e babait të tij, legjendës Michael Schumacher, 7 herë kampion...

Milan fiton derbin, shkëlqen Ibrahimovic

Milani e ka fituar kryendeshjen e javës së tetë në kampionatin elitar italian, Serie A. Skuadra që drejtohet nga Stefano Pioli ishte mysafire e Napolit në "San Paolo". Ndeshja e zhvilluar sonte...

Distria Krasniqi kalon në çerekfinale të Kampionatit Evropian

Distria Krasniqi ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në kryeqytetin e Çekisë, Pragë. Krasniqi në 1/8 e finales të kategorisë deri 48 kilogramë e mposhti Aisha Gurbanlin.

Marku: Kjo është jeta ime, për mua është mbijetesë

Florian Marku ka fituar meçin në raundin e parë ndaj boksierit anglez, Muma Mweemba. Pas ndeshjes, Marku deklaroi se e ka mbajtur fjalën se do ta fitonte meçin. “Kjo është jeta ime....

Në këtë link mund ta shikoni LIVE meçin e Florian Markut

Pas 11 muajve boksieri shqiptar Florian Marku rikthehet sonte në ring . Përballë tij do të jetë boksieri anglez, Muma Mweemba. Florian Marku është deklaruar se ka bërë përgatitje të mëdha në mënyrë...