Sunday, December 10, 2023

Prishtina në “bela” me FFK-në për ndeshjet në stadiumin “Fadil Vokrri”

Klubi më i madh në vend, Prishtina, ka lëshuar një komunikatë gjatë ditës së sotme, ku ka njoftuar që ndeshjen e radhës kampionale në fundjavë do të luajë në stadiumin “Fadil Vokrri”. FFK-ja, pasi...

Ballkani i jashtëzakonshëm, arrin fitore të madhe me përmbysje kundër Bates

Ballkani i Ilir Dajës ka mposhtur 4-1 Bate Borisovin në ndeshjen e parë të Play Offit të Conference League, transmeton VAR Kosova. Ballkani është me një hap në fazën e grupeve të Conference League...

Ngritet Superliga e Kosovës në konficientin e UEFA-s, ky është avantazhi nga sezoni i...

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, skuadrat e Kosovës do të jenë më të avantazhuara se ekipet shqiptare në lidhje me ecurinë në kualifikueset e Kupave të Europës. Falë sukseseve të sezoneve të fundit, sidomos të Ballkanit...

Ballkani arrin marrëveshje me sulmuesin e Kosovës, pritet ta zëvendësoj Albion Rrahmanin

Albion Rrahmani u largua nga skuadra e Ballkanit me destinacion Rapidin e Bukureshtit në fillimin e muajit gusht, megjithatë kampionët e Kosovës nuk kanë humbur kohë dhe kanë gjetur zëvendësuesin e 22-vjeçarit. Drejtuesit nga...

Ballkani sot luan sfidën e parë të Play Offit në Conference League – dy...

Kampioni  i Kosovës në futboll, Ballkani do të zhvillojë sot ndeshjën e parë të Play Off-it në Ligën e Konferencës, ku kundërshtari i saj është BATE Borisov. Përballja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga...

Ballkani luan sot ndeshjen e dytë kundër Lincolnit në Conference League

Sot (e enjte) është në orar për t’u zhvilluar ndeshje e dytë e raundit të tretë kualifikues në Ligën e Konferencës mes Ballkanit dhe Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Pas fitores në ndeshjen e...

Ballkani arrin në Gjibraltar, sot zhvillojnë stërvitjen e fundit para takimit kundër Lincolin

Ballkani ka arritur në Gjibraltar pas një udhëtimi të gjatë. Skuadra kosovare ka udhëtuar drejt shtetit të vogël të Gjibraltarit për tu përballur në ndeshjen kthyese me Lincoln Red Imps në Ligën e Konferencës.

Ballkani luan sot në Conference League – ja kush është favorit sipas basteve

Sot (e enjte) është në orar për t’u zhvilluar ndeshje e parë e raundit të tretë kualifikues në Ligën e Konferencës mes Ballkanit dhe Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Takimi i sotëm është paraparë...

Ballkani dhe klubet e tjera shqiptare mësojnë kundërshtarët potencial të Conference League

Ballkani, Partizani dhe Struga janë tre skuadrat shqiptare që kanë mbetur ende në garë në Ligën e Konferencës. Të enjten e datës 10 gusht, Ballkani pret në shtëpi skuadrën nga Gjibraltari të Lincoln Red...

Lorik Cana ofron mbështetje për Vëllaznimin e Gjakovës

Legjenda shqiptare e futbollit, Lorik Cana e ka vizituar skuadrën e Vëllaznimit nga Gjakova. “Kuqezinjtë” vlerësuan se vizita e Canës u jep motiv për të punuar në avancimin e sportit, kurse këshillat dhe mbështetja...