Thursday, July 18, 2024

World Cup 2022

E tronditi Serbinë, ky është goli më i mirë i Kupës së Botës

Goli i sulmuesit të Brazilit, Richarlison në ndeshjen ndaj Serbisë është votuar si goli më i mirë i Kampionatit Botëror. Faqja zyrtare e Kupës së Botës ka shkruar se me votat e tifozëve, goli...

Trajneri i Portugalisë zbulon gjendjen shpirtërore të Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo ka disa ditë që është në qendër të vëmendjes pas intervistës së tij të fundit. Ronaldo është duke u përgatitur për Kupën e Botës dhe Fernando Santos, tekniku i kombëtares portugeze, ka...

Nora Gjakova: 19 vjet prita medaljen e artë, me punë arrihet gjithçka

E Arta Olimpike e Kosovës në xhudo, Nora Gjakova, thotë se nuk e priste këtë medalje në Tokio, por se në ndeshje dha gjithçka nga vetja. “Ka qenë e papritur sepse sikurse Distria unë...

Mbyllet aventura e Kosovës në “Tokio 2020”, Egzon Shala mbetet pa medalje

Fitorja e Geno Petriashvillit të Gjeorgjisë ndaj iranianit, Amir Hossein Zare, bënë që mundësi ynë, Egzon Shala, të përfundojë garën në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’ dhe të mos vazhdojë ëndrrën drejt medaljes së bronztë olimpike përmes repesazhit.

Egzon Shala e synon medaljen e tretë të Kosovës në “Tokyo 2020”

Mundësi kosovar, Egzon Shala do ta mbyllë eksperiencën e Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Shala do të garojë të enjten nga ora 04:42 e mëngjesit me kohën tonë lokale. Ai...

Kosovare Asllani në lot pasi siguroi finalen në Lojërat Olimpike

Futbollistja Kosovare Asllani e ka pritur me shumë emocion kalimin në finale të Lojërave Olimpike. Asllani është pjesë e Suedisë, që të hënën fitoi 1:0 në gjysmëfinale ndaj Australisë, në Yokahama. Asllani kompletoi ndeshjen...

Distria Krasniqi: Do të kthehemi me medalje edhe nga Parisi

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, ka folur për media pas ardhjes në Aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Krasniqi ka thënë se është mirënjohëse për pritjen që i është bërë dhe ka falënderuar të gjithë...

Nora Gjakova: Kjo medalje është për gjithë popullin e Kosovës

Ekipi olimpik i xhudos tashmë ka ateruar në Aeroportin “Adem Jashari”. Dy kampionet olimpike nga Tokyo 2020, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova tashmë kanë shkelur në tokën dardane. Në konferencën për media, kampionia olimpike...

“Njeriu më i shpejtë në planet”, italiani Jacobs fiton të artën në 100 metërsh

Atleti italian Lamont Marcell Jacobs ka befasuar duke fituar medaljen e artë olimpike në 100 metra sprint. Jacobs, që është kthyer në sprint në vitin 2018 pasi më herët kishte garuar në kërcim së...

Zverev fiton medaljen e artë olimpike në tenis

Alexander Zverev i ka sjellë Gjermanisë medaljen e katërt të artë në Lojërat Olimpike ‘’Tokio 2020’’. Tenisti gjerman mposhti në finalen rusin Karen Khachanov. Zverev ishte dominues gjatë gjithë sfidës, duke...