Sunday, December 10, 2023

Bordi i Chelseat merr vendim final për të ardhmen e Armando...

Nga shumë kush konsiderohet, si një prej talenteve më të mëdha, që ka prodhuar ndodnjë futbolli shqiptar. Bëhet fjalë për “bomberin” e...

Futbollisti i njohur arrestohet në Serbi për armëmbajtje paleje

Futbollisti i njohur malazez Simon Vukçeviq është arrestuar në Serbi pasi tentoi të largohej nga vendi me armë pa leje.

FUTBOLL VENDOR

Prishtina në “bela” me FFK-në për ndeshjet në stadiumin “Fadil Vokrri”

Klubi më i madh në vend, Prishtina, ka lëshuar një komunikatë gjatë ditës...

Ballkani i jashtëzakonshëm, arrin fitore të madhe me përmbysje kundër Bates

Ballkani i Ilir Dajës ka mposhtur 4-1 Bate Borisovin në ndeshjen e parë...

Ngritet Superliga e Kosovës në konficientin e UEFA-s, ky është avantazhi nga sezoni i ardhshëm

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, skuadrat e Kosovës do të jenë më...

Ligat Evropiane

Kur nuk merr vendime të duhura në jetë: Hajduti VS Luftëtarja e MMA-së

“Thashë se do ta thërras policinë. Ai më tha “Thirri pra” sepse frikësohej...

JEMI TË IZOLUAR, POR JEMI TË GJITHË BASHKË

Çfarë thoshte Pau Gasol për kohën e izolimit në fillim të pandemisë? Si i kanë shërbyer mësimet e të ndjerit Kobe Bryant në ballafaqimin me situatën e krijuar nga COVDI-19? Thuajse një vit më vonë, a qëndrojnë ende këshillat dhe lutjet e Gasolos për reagimin tonë kolektiv nga situatës jo-nomale në të cilën gjendemi?

‘Schumacheri shqiptar’ zbulon se a ka patentë shofer

Lirim Zendeli është piloti i parë shqiptar që merr pjesë në garat e...

PËLQEJE

40,413FansaPëlqeje

SPORTI VENDOR

Lajmet e Popullarizuara