Futbollisti kosovar Eros Grezda është dënuar me katër ndeshje moslojë për sulm fizik ndaj lojtarit kundërshtar.

Vendimin e mori komisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kroacisë.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Grezda kishte goditur me shuplakë në kokë lojtarin e Rijekës, Antonio Çolak, në parkingun në afërsi të stadiumit të Rijekës. 

Grezda ka thënë se është fyer në baza nacionale dhe personale nga Çolak.

Mund të ju interesoj