Berat Gjimshiti shumë lehtë mund të ndërrojë ambient në ditët e fundit të afatit kalimtar, shkruan VAR Kosova.

Për shërbimet e mbrojtësit shqiptar janë duke u interesuar dy klubet e mëdha të Evropës, AC Milan dhe Ajax.

Sipas medies italiane “Tuttomercatoëeb” raporton se 27-vjeçari po studiohet si mundësi e mirë për të plotësuar boshllëkun e krijuar së fundmi në repartin e mbrojtjes së kuqezinjve dhe holandezëve.

“Tuttomercatoëeb” zbulon se “djajtë” e Milanit janë vënë seriozisht pas reprezentuesit shqiptar.

Mësohet se tashmë kanë nisur kontaktet për të negociuar në lidhje me një transferim të mundshëm në “San Siro”.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Kuqezinjtë e Piolit kërkojnë rikthimin në Champions dhe Berat Gjimshiti duket i duhuri për t’i ndihmuar në objektivin e tyre.

Por Milani nuk është i vetmi që është vënë pas futbollistit shqiptar, pasi interesimi ekziston edhe nga Ajax.

Emri i tij pëlqehet te të dyja klubet, por lojtari është ende nën kontratë me Atalantën deri në vitin 2022.

Afati kalimtar i transferimeve përfundon më 5 tetor.

Futbollisti shqiptar ka spikatur në dy sezonet e fundit me ekipin bergamesk duke arritur rezultate madhore në Itali dhe Europë, ku sezonin e kaluar arriti deri në Ligën e Kampioneve. /VAR Kosova/

Mund të ju interesoj