Ndeshja ndërmjet Basel dhe Zurich nuk do të zhvillohet për shkak të një rasti me koronavirus brenda kampit të Baselit, shkruan VAR Kosova.

Faqja zyrtare e Basel njofton se ndeshja është shtyrë për shkak të një rasti pozitiv me Covid-19 në skuadrën e tyre.

E gjithë skuadra e Basel kësisoj është karantinuar.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Në këtë ndeshje do të paraqiteshin pesë futbollistë shqiptarë.

Edon Zhegrova, Taulant Xhaka, Orges Bunjaku për Baselin, ndërsa Benjamin Kololli dhe Hekuran Kryeziu për Zurich. /VAR Kosova/

Mund të ju interesoj