Futbollisti shqiptar nga Kosova, Mërgim Berisha do të jetë titullar për skaudrën e tij austriake, Red Bull Salzburg në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Berisha do t’i prijë sulmit të austriakëve ndaj Lokomotivës së Moskës.

Sulmuesi Berisha në Ligën e Kampionëve ka qenë në top formë, duke i shënuar dy herë Bayern Munich, në dy përballjet që kanë zhvilluar. Gjithashtu, Berisha i ka shënuar edhe skuadrës spanjolle, Atletico Madrid në xhiron e kaluar.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin A, në të cilin bëjnë pjesë edhe Bayern Munich dhe Atletico Madrid.

Salzburg përkundër golave të Berishës renditet në pozitën e fundit me një pikë dhe në rast të fitores do të shtojë gjasat për pozitën e tretë, që garanton Ligën e Evropës.

Ndeshja fillon nga ora 18:55 dhe do të zhvillohet në kryeqytetin rus, Moska. /VAR Kosova/