Atalanta dhe Roma zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 13-të në kampionatin italian, Serie A.

Giallorossët mbajnë vendin e katërt në tabelë me 24 pikë dhe me fitore eventuale do ta barazojnë Juventusin që ndodhet një vend më lartë.

Atalanta ka arkëtuar 18 pikë deri më tani dhe qëndron e pozicionuar në vend të tetë në tabelë.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Gian Piero Gasperini dhe Paulo Fonseca, të cilët i kanë gati formacionet startuese.

Formacionet zyrtare:

Atalanta:

Roma: