Manchester Unitedi është mysafir i Granadas në Estadio Nuevo Los Carmenes, ku zhvillohet sfida e parë çerekfinale e Ligës së Evropës.

Djajtë e Kuq synojnë rezultat sa më të mirë në përballjen e parë, ashtu që t’i kenë më të lehta gjërat për ndeshjen e kthimit.

Diego Martinez dhe Ole Gunnar Solskjaer janë trajnerët e skuadrave, të cilët i kanë përgatitur formacionet startuese.

Granada: Rui Silva; Victor Diaz, Duarte, Vallejo, Neva; Yangel Herrera, Gonalons, Montoro; Puertas, Soldado, Kenedy.

 Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Pogba, McTominay; James, Bruno Fernandes, Greenwood; Rashford.