Klubi anglez, Arsenali është afër të kryej dy shitje relativisht të mëdha në afatin kalimtar të verës.

Topçinjtë janë të interesuar të bëjnë shumë ndryshime në këtë afat të transferimeve dhe përveç afrimeve, pritet të ketë edhe largime.

Dy nga lojtarët më të përfolur për t’u larguar nga Emirates janë mesfushori shqiptar, Granit Xhaka dhe mbrojtësi spanjoll, Hector Bellerin.

Sipas mediumit britanik Express.co.uk, Arsenali është afër shitjeve të Xhakës dhe Bellerinit.

Xhaka thuhet se po afrohet drejt një lëvizje te Roma ndërsa Bellerin thuhet se po ndiqet nga PSG dhe Villarreal.

Topçinjtë janë vendosur të përdorin fondet e fituar për të ndjekur një transferim për yllin e Wolves, Ruben Neves.