Edon ZHEGROVA of Lille during the Ligue 1 Uber Eats match between Lille and Paris Saint Germain at Stade Pierre Mauroy on February 6, 2022 in Lille, France. (Photo by Franco Arland/Icon Sport via Getty Images)

Chelsea është mysafir i Lille në Stade Pierre-Mauroy për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Blutë e fituan me rezultat 2-0 takimin e parë të zhvilluar në Stamford Bridge, ashtu që janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale.

Trajnerët Jocelyn Gourvennec dhe Thomas Tuchel i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Lille:  Léo Jardim; Çelik, Fonte, Botman, Djalo; Bamba, André, Xeka, Gudmundsson; Yilmaz, David.

Formacioni startues i Chelseat: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Kanté, Marcos Alonso; Havertz, Pulisic.