Në orën 12:00, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti i Champions League për të mësuar përballjet e çerekfinaleve të këtij kompeticioni të mrekullueshëm për klube.

Çerekfinalet do të luhen më 11-12 prill dhe 18-19 prill, ndërsa gjysmëfinalet e planifikuara për 9-10 maj dhe 16-17 maj. Finalja do të luhet në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll të shtunën më 10 qershor të vitit 2023.

Ndeshjet çerekfinaliste:

Real Madrid-Chelsea

Artikuj që mund të ju interesojnë

Inter-Benfica

Manchester City-Bayern Munich

Milan-Napoli

Fituesit e ndeshjeve City – Bayern dhe Real Madrid – Chelsea do të luajnë në gjysmëfinalen e parë ndërkohë fituesit e ndeshjeve Benfica – Inter dhe Milan – Napoli në gjysmëfinalen e dytë.

Mund të ju interesoj