Xhiro e 27-të e Superligës së Kosovës, sjell tri ndeshje mjaftë të mira këtë të dielë.

Në stadiumin “Selami Osmani – Bezi” në Gjilan, Drita pret skuadrën Dukagjini nga Klina.

Skuadra vendase nuk guxon të gabojë nëse dëshiron të jetë ende e para në tabelë dhe në luftë për titull.

Në “Bajram Aliu” në Skënderaj, Drenica pret Trepçën 89’.

Ndeshja e tretë që po ashtu zhvillohet sot dhe në të njëjtën orë (ora 17:00), është përballja ndërmjet Ferizaj dhe Flamurtarit.