Sot në Superligën e Kosovës do të zhvillohen dy takime mjaft interesante që do ta hapin siparin e xhiros së 9-të, ose të fundit për fazën e parë.

Padyshim që takimi më interesant do të jetë në mes Feronikelit dhe Llapit, ndeshje kjo që do të zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Ndeshje interesante do të jetë edhe përballja në mes Arbërisë dhe Dritës që do të zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

Feronikeli: Avdyli; Dabiqaj, Thaqi, Hoti, Malaj, Bojku, Maliqi, Greca, Milickovic, Balde, Hoxha. Kryetrajner: Klodian Duro

Llapi: Hoffman; Idrizi, Prençi, Zhdrella, Emini, Arb. Ramadani, Alb. Ramadani, Selmani, Peposhi, Januzi, Hoti. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Formacionet zyrtare:

Arbëria:

Drita: