Pas 11 muajve boksieri shqiptar Florian Marku rikthehet sonte në ring .

Përballë tij do të jetë boksieri anglez, Muma Mweemba.

Florian Marku është deklaruar se ka bërë përgatitje të mëdha në mënyrë që ta vazhdojë karrierën e tij me fitore e cila do t’i jepte mundësi që të vazhdonte tutje në kategorinë e lehtë në boks.

Meçi fillon nga ora 21:00 dhe transmetohet në kanalin shqiptar ‘Tring sport’, po ashtu meçin mund ta shikoni edhe online duke klikuar në këtë LINK.