Udhëheqësi i UFC-së, Dana White, ka dhënë detaje të reja nëse Khabib Nurmagomedovin do të rikthehet.

Ai ka treguar se ka zhvilluar një bisedë me Khabib Nurmagomedovin dhe ka treguar për një rikthim të mundshëm të ish-kampionit të peshave të rënda.

White ka potencuar se gjatë bisedës me Khabib, ai i ka thënë se rikthimi i tij varet nga dueli Poirier – McGregor.

“Ajo çka ndjen ai, është se ai ka përmbushur të gjitha ato që ka për tu arritur, por ai më tha se do të shikoj duelet ndërmjet Poirier dhe McGregor dhe nëse shoh se këta djem japin diçka të veçantë, atëherë unë do të rikthehem dhe të luftoj me ta”, ka thënë White.

Kampioni i pamposhtur, bëri një pensionim emocional, pas fitores në dhjetor 2020, kundër Justin Gaethje.

Ai tha se është pensionuar, pasi nuk mund të përleshet pas vdekjes së babait të tij, të cilin e kishte edhe trajner.

Abdulmanap vdiq gjatë verës së kaluar, pas përballjes me koronvirusin./VAR Kosova/