Michail Antonio shënoi golin e fitores për West Ham United në përballjen me skuadrën Burnley.

Anglezi shënoi gol në minutën e 9-të të ndeshjes, që doli të ishte goli i vetëm dhe i fitores për vendasit.

Mënyra e festimit të golit ishte mjaft qesharake. Video ku ai shihet i shtrirë në tokë, është bërë virale në rrjetet sociale.

Kjo nuk është hera e parë që festimet e tij bëhen virale.

Ngjashëm kishte ndodhur edhe pas golit të shënuar kundër Leicester City në vitin 2019. Video e festimit të golit ishte komentuar shumë./VAR Kosova/