Sot (e shtunë), Kombëtarja e Zvicrës fillon aventurën në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Zvicra takohet me Uellsin në ndeshjen e raundit të parë në kuadër të Grupit A.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pritet që të luajnë nga fillimi, kurse Admir Mehmedi të inkuadrohet më vonë si zëvendësues.

Formacionet e mundshme:

Uells: Ward; Mepham, Rodon, Davies; Roberts, Allen, Ampadu, Williams; Bale, Wilson, James.

Zvicër: Sommer; Elvedi, Akanji, Schar; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez; Shaqiri; Gavranovic, Seferovic.

Ndeshja Uells – Zvicër zhvillohet nga ora 15:00 në stadiumin olimpik në Baku të Azerbejxhanit.