Tashmë është mësuar emri i futbollistit të parë që zyrtarisht është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e marsit.

Ishte Hajduku që përmes një postimi në “Twitter”, konfirmoi ftesën e marrë të Sahitit për herë të parë nga Kosova.

“Emir Sahiti është ftuar për herë të parë nga Kombëtarja e Kosovës, që zhvillon dy miqësore në pushim internacional”, shkroi klubi.

Ndërkohë, Kosova do zhvillojë ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri” ndaj Burkina Faso dhe pastaj do jetë mysafir i Zvicrës.