Epërsia prej nëntë pikësh ndaj Real Madrid është gjithashtu falë një mbrojtjeje të hekurt.

Barcelona e Xavit vazhdon të fitojë me diferencën minimale dhe pa pësuar gola. Pas suksesit 1-0 ndaj Athletico Bilbaos, ka 19 pa pësuar gol në kampionat, 4 më shumë se Juventusi dhe Lazio, 6 më shumë se Napoli dhe shtatë krahasim me Arsenalin, Neëcastle dhe Reims.

Artikuj që mund të ju interesojnë

Në spanjë, thekson “Opta”, askush nuk ka bërë më mirë pas 25 ndeshjeve, vetëm tetë gola të pësuar.

Mund të ju interesoj