Ndeshja mes Arsenalit dhe Sporting Lisbonës doli të jetë interesante, ku çerekfinalisti u zgjidh vetëm pas penalltive, me portugezët që kaluan tutje.     

Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë i Arsenalit, duke shënuar një gol të cilin ia dedikoj vajzës së tij në shtëpi.

Në fotografinë e postuar nga partnerja e Xhakës, shihet vajza e tyre duke bërë festimin identik me kapitenin e Arsenalit.

Image