Cristiano Ronaldo iu nënshtrua më shumë talljeve për Lionel Messin gjatë lojës së tij të fundit për Al-Nassr, duke bërë portugezin që ta shkelmonte një shishe i zhgënjyer, transmeton VAR Kosova.

Portugezi mbeti i tërbuar pasi Al-Nassr pësoi një humbje 1-0 ndaj rivalëve Al-Ittihad, duke bërë që ata të dalin në vendin e dytë në Ligën Pro Saudite. Mbështetësit e klubit kundërshtarë, u tallen me Ronaldon duke e përmendur Messin.

Ronaldo duartrokiti tifozët e tij, por më pas u largua nga fusha dhe goditi një grup me shishe plastike me ujë ndërsa një shoku i skuadrës u përpoq pa sukses ta qetësonte.