Sot zhvillohen ndeshjet kthyese të Kupës së Kosovës nga ora 16:30.

Drenica do ta presë Prishtinën, e cila e fitoi 3:0 ndeshjen e parë dhe pothuajse e ma siguruar finalen.

Por vëmendja më e madhe është në Drenas, atje do të ndeshen dy rivalët Feronikeli i Tovërlanit dhe Ballkani i Munishit.

Ndeshja e parë përfundoi 0:0, kurse gjithçka mbetet të vendoset në këtë ndeshje.