Në ndeshjen e dytë gjysmë finale qe po zhvillohet ndërmjet Man Cityt dhe PSG, Angel Di Maria është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 69. Ndëshkimi erdhi pas një ndërhyrje jo sportive të Di Marias ndaj Fernandinjos së Cityt.

https://streamable.com/kcijkt