Interi po insiston për mbrojtësin spanjoll, Marcos Alonso, raporton “Tuttomercatoweb”.

Mësohet se Interi është i gatshëm t’i ofrojë Chelseat rreth 20 milionë euro, me mbrojtësin që ka kontratë me Blutë deri në vitin 2023.

Këtë sezon, 30-vjeçari ka luajtur shumë pak dhe nuk bën pjesë në planet e Tuchel.