Kosovari nga Zhegra e Gjilanit, Xherdan Shaqiri, ka shënuar golin e tij të parë në superligën amerikane të njohur si MLS.

Shaqiri shënoi në minutën e 50-të nga pika e bardhë. Shaqiri pati një paraqitje të mirë, përderisa u ndëshkua edhe me karton të verdhë në minutën e 74. Chicago Fire e Shaqirit luajti kundër Sporting Kansas City dhe ndeshja përfundoi me rezultat 3:1 për Chicago.

https://video.gjirafa.com/2022-03-20-00-26-43-mp4