Carlo Ancelotti ka folur pas humbjes së mbrëmshme kundër Barcelonës, transmeton VAR Kosova.

Sipas teknikut italian, “Los Blancos” merituan fitoren dhe se goli i shënuar nga Asensio, i cili u anulua nga VAR ishte i dyshimtë.

“Ne ishim më të mirë dhe merituam fitoren. Besoj se do ta përfundojmë sezonin në mënyrë të mirë. Në Kupën e Botës, pozitat jashtë loje ishin shumë të qarta ndërkohë për golin (e Asensios) kam dyshimet e mia” – deklaroi ai.