Bayerni Munich ka vendosur përfundimisht që të mos e blej mbojtësin portugez, Joao Cancelo, transmeton VAR Kosova.

Cancelo, i cili është i huazuar nga Manchester City në Munich, do të kthehet te klubi anglez pasi Bayerni ka vendosur që të mos e shfrytëzoj opsionin për blerjen e tij, që ishte rreth 70 milionë euro.

Për shërbimet e 29 vjeçarit janë të interesuara shumë klube përfshirë këtu Real Madridin, Barcelonën dhe Juventusin.