Për të mos mjaftuar kriza ku ekipi ndodhet dhe rezultatet e dobëta, tashmë “djajtë e kuq” të United e sidomos tekniku Ten Hag, duhet të merren dhe listën e të “mungesave”, që deri më tani ka 10 emra.

Diogo Dalot, Sofyan Amrabat, Tom Heaton, Kobb Mainu, Sofyan Amrabat, Jadon Sancho, Mason Mount, Adam Diallo e Anthony e Luke Shaw janë të gjitha mungesat e deri më tanishme, mungesë që do t’i bashkohet dhe Wan Bissaka.

Pas lëndimit të anësorit anglez, “djajtë” kanë vetëm një lojtar për pozicionin e mbrojtësit të djathtë  dhe ai është Diogo Dalot. Në të njëjtën kohë, klubi do të duhet të luajë 6 ndeshje në tre turne deri më 9 tetor, kur fillon pushimi i radhës për ndeshjet e kombëtares.