Stadiumi “Stuttgart Arena”, do të jetë arena e “luftës” ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë që do të kërkojnë të kalojnë në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024.Kombëtarja spanjolle mposhti Gjeorgjinë 4-1 në 1/16 më 30 qershor për të siguruar vendin e tyre në çerekfinale, ndërsa Gjermania ka mposhtur Danimarkën 2-0 për të kaluar në tetë të fundit.

Këto janë formacionet e mundshme:

Spanja: (4-3-3): Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Pedri, Rodri, Ruiz Yamal, Morata, Williams

Gjermania: (4-2-3-1): Neuer,  Kimmich, Rudiger, Tah, Raum, Andrich, Kroos, Ëirtz, Gundogan (c), Musiala, Havertz.